ניהול ועד הבית בבניינים משותפים

החלום הישראלי על בית פרטי במושב או באזור עירוני שקט, הפך בשנים האחרונות לקשה יותר להשגה. השטחים הפנויים הם מצרך מבוקש ונדיר שערכו עולה משנה לשנה, והאלטרנטיבה של מגורים בבניין מרובה דיירים נשארה כמעט האפשרות היחידה עבור רוב הציבור.

מה ההבדל בין בניין מגורים לבית פרטי?

הבית הפרטי – כשמו כן הוא – פרטי. הוא מקנה ליושביו פרטיות. לעומת זאת, בניין מגורים משותף מאכלס עשרות משפחות על שטח קטן. לא משנה באיזה קומה אתם גרים (למעט הפנטהאוס), תמיד תהיה דירה מעליכם או מצידכם.
החניה תמיד משותפת, אפילו שלכל דייר יש את החניה שלו, המעלית והלובי משותפים, חדר האשפה וחדר המדרגות משותפים, ופרטיות תהיה לכם רק בתוך הדירה.

להבדיל מבית פרטי שמנוהל אך ורק על ידכם, דירה בבית משותף נתונה להחלטות של ועד הבית. אינכם יכולים לעשות ככל העולה על רוחכם ואתם כפופים לסמכות של אחרים. אחד מגורמי הבעיות בניהול בית משותף הוא העובדה שקבלת החלטות הנוגעות לבניין (למעשה כל מה שמחוץ לדירתכם), איננה נמצאת בידכם.

נדירים המקרים בהם עשרות דיירים יגיעו להסכמה על נושא מסוים. לא משנה אם מדובר בבחירת גנן, חברת אחזקה למעלית, החלפת אינטרקום או דלת כנסה, שיפוץ של הלובי או כל נושא רחר, לעולם לא תהיה הסכמה גורפת בין הדיירים.

מה הפתרון לניהול הבניין המשותף?

ניהול הבניין על ידי וועד הבית הוא פשרה המאפשרת חיים קלים לדיירים וכאב ראש לנציגי וועד הבית. במציאות בה זמן הפך למצרך נדיר ולמשאב יקר הגיע הזמן שהטיפול בבניין וניהול וועד הבית יתבצע על ידי צד שלישי. העברת האחריות וכאב הראש לחברה חיצונית לניהול ועד הבית היא הפתרון הטוב ביותר לבניינים משותפים מכל גודל ובכל מקום.

מדוע כדאי שהוועד ינוהל על ידי חברה חיצונית לניהול בניינים?

בהוצאה קטנה אתם יכולים לקבל שקט תעשייתי וחיים נוחים יותר בבניין. קחו לדוגמה בניין קטן של 12 דיירים שאיש מהם אינו מעוניין או אינו יכול להיות בוועד, וכל אחד מסיבותיו. מי אם כן ינהל את הבניין? מי יאסוף כסף? מי יטפל במנקה ובגנן? הבניין הרי לא יתנהל מעצמו וחייבים מישהו שיעשה זאת במקומכם.

אני זוכר את השנים בהם גרתי בבניין משותף בכפר-סבא, אי שם במאה הקודמת. במשך 17 שנות מגוריי בבניין תמיד היה קשה למצוא זוג דיירים שיתנדב לקחת על עצמו את המשימה כפוית הטובה של ניהול הוועד. בכל אספת דיירים היו מתחמקים סדרתיים שסירבו להיות בוועד, אך מנגד, תמיד היו להם טענות וביקורות על מצב הבניין. כדייר צעיר ונמרץ לקחתי על עצמי (יחד עם דייר נוסף) את הנציגות וניהלתי את הבניין באופן מופתי. הצלחתי להוריד את עלות תחזוקת המעלית, הפחתתי את עלות מחירי הגז, דאגתי לגינה מטופחת ולבניין נקי.

באותם שנים התקשורת עם הדיירים הייתה באמצעות הצמדת דפי עדכון בלוח המודעות שבלובי. היום, בעידן הרשתות החברתיות והוואטסאפ, לכל בניין יש קבוצה שבה מועברות הודעות ונערכים דיונים בנושאם שעל הפרק. הרבה יותר קל לנהל תקשורת עם כל הדיירים ולהעביר מסרים. במחשבה לאחור אני מתאר לעצמי כמה נוח היה להיעזר בחברת ניהול לועד הבית.

ועדיין, בבניינים רבים קשה למצוא מתנדבים לתפקיד וועד הבית. הפתרון הטוב ביותר לדיירים הוא העברת האחריות לחברה לניהול וועדי בתים. החברה לוקחת על עצמה את ניהול הבניין והיא מסירה דאגות מהדיירים. חברה חיצונית לניהול וועד הבית מבצעת את כל המשימות שוועד הבית המסורתי היה עושה, אך יחד עם זה נמנעים חיכוכים בין הדיירים. השקעתם כסף רב ברכישת הדירה ומגיע לכם ליהנות מבניין המתופעל על הצד הטוב ביותר.

מדוע כדאי שניהול ועד הבית והבניין המשותף שלכם יהיה אצלנו?

רנטהאוס, חברת ניהול נכסים ואחזקת ביניינים, הוקמה ב- 2013 והיא מנהלת קרוב למאה נכסים ברחבי הארץ. רנטהאוס ניהול נכסים ובניינים משותפים מספקת ללקוחותיה מגוון רחב של שירותים המותאמים לצרכים השונים של כל לקוח והיא עושה כל שביכולתה כדי שלקוחותיה ייהנו מחוויית שירות יוצאת דופן ומיתרונות רבים נוספים:

– ניסיון רב שנים בניהול דירות, בניינים, בתים פרטיים ומשרדים.
– שירות ומענה מהיר לפתרון תקלות ויחס אישי לדיירים ולנציגי הבניין.
– ניהול כספי הוועד בשקיפות ועדכון תקופתי לדיירים ופיקוח על תשלומי חשמל, מים וכדומה.
– ניהול כספי ועד בית במקצועיות ובאחריות ובניית רזרבה כספית ליום סגריר.
– שאיפה להוזלת עלויות הבניין (גינון, ניקיון, מעלית, גז וכדומה).
– גביית מיסי הוועד מהדיירים ועדכון במערכת הניהול.
– טיפול מהיר בפניות הדיירים בתקלות מעלית, חשמל, אינסטלציה ועוד.
– התנהלות חכמה מול ספקי שירות ופיקוח על עבודת בעלי מקצוע בבניין.
– ניהול ועד הבית בעזרת אפליקציה ידידותית לניהול בניינים.
– מחירים הוגנים וחוויית שירות ברמה אמריקאית.

שירותי ניהול בתים משותפים של רנטהאוס – השקט הנפשי שלכם. רנטהאוס ניהול נכסים תעשה לדיירי הבניין חיים קלים ונוחים ותאפשר לכם ליהנות מסביבת מגורים נקייה, נעימה, איכותית ורגועה.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת היכרות עם נציגנו בנושא שירותי ניהול בתים אתם מוזמנים להתקשר ל 054-2268355.

דילוג לתוכן