?מי עדיף שיטפל בנכס שלכם – שכן, בן משפחה, מתווך או חברת ניהול נכסים

 
ניהול נכסים בקיסריה – ניהול נכסים בכפר שמריהו
 
שפר מזלכם ואתם מחזיקים בדירה שנייה (או יותר). לא משנה אם קיבלתם אותה בירושה או רכשתם אותה בכספכם, עדיין צריך לטפל בה. גם אם אין בכוונתכם להשכיר אותה, יש צורך בתשלומי ארנונה קבועים לרשות המקומית ובתשלום לוועד הבית ומישהו צריך לעשות זאת. אם אינכם יכולים לטפל בדירה, טבעי הדבר שתתלבטו על מי להטיל את המשימה – האם להיעזר בשכן, האם למצוא שוכר בעצמכם ולטפל בניהול השוטף, האם לחפש בן משפחה אחראי, האם להיעזר במשרד תיווך, או שמא להיעזר בחברה לניהול נכסים.
 
אם אתם נמנים על עשרות אלפי הישראלים המחזיקים ביותר מדירה אחת, ופסלתם את האופציות להיעזר בשכן או בן משפחה, אתם עשויים לשאול את עצמכם "מדוע שנשלם למתווך חודש שכירות על מציאת שוכר? מדוע לשכור חברה לניהול נכסים ולשלם עבור ניהול נכס הקרוב אלינו גיאוגרפית, מה הערך המוסף של חברת ניהול נכסים"? 
 
לשאלות הללו יש הצדקה לגיטימית בהנחה שהמטרה היא מקסום התשואה על הנכס. הניהול והטיפול בדירה מהווים הוצאה המקטינה את התשואה. בסך הכל מדובר לכאורה בתהליך פשוט – איתור שוכר טוב וטיפול בתקלות במהלך תקופת השכירות. 
אבל תיאוריה לחוד ומציאות לחוד. בניגוד למתווך, תפקידה של חברה לניהול נכסים אינו מסתיים במציאת שוכר טוב לדירה. החברה אחראית גם על גביית דמי השכירות, ייצוג האינטרסים של בעל הדירה מול הרשויות השונות, אחריות על תחזוקת הנכס ועוד.
 
השכרת דירה – קלי קלות
 
תהליך ההשכרה עלול בטעות להיחשב כפשוט עבור אלה שלא התנסו בו בעבר. מפרסמים מודעה ביד 2, מקבלים טלפונים, מזמנים את השוכרים לראות את הדירה, מנהלים משא ומתן קצר ו…הופ, הדירה הושכרה והכסף מתחיל לזרום באופן קבוע מידי חודש. תקלות בדירה? נתמודד בבוא השעה. 
מגדל הקלפים הדמיוני הזה מתמוטט זמן קצר מהרגע שמפורסמת המודעה. המחיר שביקשתם מתגלה כגבוה ואין טלפונים. הימים עוברים ובכל שבוע שחולף המחיר שלכם יורד. לאט לאט מתחילים הטלפונים ואתם קובעים עם שוכרים פוטנציאליים לראות את הדירה. אתם ממתינים להם בדירה והם לא מגיעים. למחרת אתם קובעים עם שוכרים נוספים. הם מגיעים בזמן אך הדירה אינה לרוחם. ככה חולפים הימים ולאחר חודש נמצא השוכר הראשון שמבקש טיוטת חוזה. שלחתם לו חוזה במייל ועקב אי הסכמה בסעיפים רבים הוא אינו ממשיך בתהליך. הימים נוקפים, חלפו חודשיים ושוכר טוב אינו נראה באופק.
 
החלטתם לשנות כיוון ולמסור את הדירה למתווך. כיוון שמתווך אינו קוסם, גם הוא נזקק לתקופה לא קצרה למצוא שוכר. המתווך מסייע לכם בסגירת החוזה והוא מקבל את עמלת התיווך שלו בסך חודש שכירות. בחשבון פשוט הפסדתם כבר ארבעה חודשי תשואה – חודשיים בגין הינסיונות שלכם, חודש על ניסיונות המתווך וחודש נוסף כעמלת תיווך.
 
לו הייתם נעזרים בחברת ניהול נכסים, רוב הסיכויים שהדירה הייתה מושכרת תוך פרק זמן קצר בהרבה, ובנוסף, התשלום ששילמתם כשכר טרחה למתווך יהיה דומה לעמלת הניהול השנתית של חברת הניהול, בהבדל קטן – העמלה כוללת גם ניהול שוטף של הנכס מול בעלי מקצוע לאורך כל השנה. 
 
אנחנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר ונשמח לייעץ, לבחון ולעמוד לרשותך בכל עת.
יוחאי – 054-2268355 , מייל: contact@renthouse.co.il
 
ניהול דירות מושכרות
 

Comments are closed.