מה חשוב יותר, שכר דירה בזמן או תדמית השוכר

 
 
לרוב בעלי הנכסים ההכנסה משכירות היא הדבר החשוב ביותר. היכולת לקבל את שכר הדירה הריאלי לנכס והנכונות של שוכר מתאים לשלם בקביעות את השכירות המבוקשת היא בעלת חשיבות עליונה. קיימים פרמטרים רבים בתהליך החיפוש אחר שוכר מתאים, אבל הדבר החשוב ביותר לבעל הנכס הוא תזרים המזומנים הקבוע מהשכירות, תוך כדי שמירה על מצב הנכס. אין באמירה הזאת המלצה להשכיר דירות לאנשים בעייתיים, אבל יותר חשוב שהשוכר ישלם שכירות באופן מסודר מאשר האם הוא או היא מגדלים חיית מחמד בניגוד להסכם. 

אמת או שקר?

משקיע המחזיק בדירה בודדת (ולא עשרות או מאות דירות היכולות להיות שלא בתפוסה מלאה) שנרכשה באמצעות מימון בנקאי, מסתמך על ההכנסה הזו במלואה, חודש בחודשו, והוא תמיד מוטרד מהאפשרות שהדירה שלו תהיה פנויה לפרק זמן ארוך. ידוע לכל בעל דירה כי בתהליך איתור וסינון השוכרים הפוטנציאליים לא תמיד כולם מספרים את כל האמת. תהליך הסינון נועד לאתר את השוכר המתאים ביותר מבין אלה המעוניינים לשכור את הדירה ובהחלט ייתכן וקיימים שוכרים טובים יותר מהשוכר הנבחר, אבל הם אינם מעוניינים בדירה.
פרופיל השוכר חשוב, אבל יותר חשוב שהדייר שלך ישלם בזמן את שכר הדירה והתשלומים הנלווים (ועד בית, חשמל, ארנונה, גז וכדומה) וישמור על הנכס כראוי, מאשר לדקדק בציציותיו ולגלות שלפני 20 שנים חשבונו היה מוגבל לפרק זמן קצר ובשל כך צריך לפסול אותו על הסף. 

אז מה עדיף?

שוכר מן השורה העומד בהתחייבויותיו ושומר על הנכס עדיף תמיד על שוכר מפורסם ככל שיהיה שהצ'קים שלו חוזרים. ייתכן ויהיה מי שלא יקבל את הגישה הזו, אבל בשורה התחתונה צריך להבין שלמשקיע אשר רכש את הנכס בעזרת משכנתה ומסתמך על תזרים קבוע של שכר דירה, חשוב יותר לקבל שכירות במועדה מאשר מוצאו, מראהו או משלח ידו של השוכר. מיותר לציין שכל הכתוב מתייחס לשוכרים ללא היסטוריה של התחמקות מתשלומי שכירות והרס דירות.
כדי לחסוך את כאב הראש הזה לבעל הדירה, רנטהאוס ניהול נכסים מבצעת את הסינון בעצמה ומביאה לאישור בעל הנכס רק את השוכרים המתאימים ביותר.

Comments are closed.