?יש לך דירה להשכרה, אילו סעיפים כדאי שיהיו בחוזה

 
ניהול נכסים בנתניה 
 
 
בשעה טובה רכשת דירה להשקעה. כדי שההשקעה גם תניב תשואה נאה הגיעה הזמן לחפש שוכר איכותי. כל הסכם שכירות סטנדארטי נותן מענה ראוי הן לשוכר והן למשכיר. להלן עצות וטיפים שכדאי לוודא שהם קיימים כאשר בונים את הסכם השכירות.
 
1. גובה שכר הדירה, תקופת השכירות ואמצעי תשלום – בסופו של דבר אופן התשלום צריך להיות מקובל על שני הצדדים. אם דאגת לקבל את כל הצ'קים מראש כבר במעמד החוזה חסכת לך צורך לרדוף אחר השוכר במועד התשלום שסוכם. יש המבקשים תשלום חודשי, דו חודשי, רבעוני או חצי שנתי. יש גם כאלה המעניקים הנחה על תשלום במזומן לשנה מראש. יש המעוניינים בהצמדה ויש המוותרים על כך.
 
2. קנסות על פיגור בשכירות – במידה ואינך יכול לגבות את כל הצ'קים מהשוכר מראש, הכנס סעיף קנס על פיגור בתשלום. אל תאפשר איחור במועד. במידה ויהיה איחור יהיה קנס בסכום הגבוה פי שתיים מסך השכירות היומית. במקרה של הפרת חוזה, הטיפול יעבור לפסים משפטיים לצורך פינוי מהיר.
 
3. צילום הדירה ורישום החפצים בדירה – כדי לחסוך ויכוחים ומחלוקות חשוב לתעד את מצב הדירה לפני כניסת השוכר. יש לרשום את הפריטים שנשארים בדירה וישמשו את השוכר. יש להתייחס לאופן השימוש בפרטים והשמירה עליהם.
 
4. הגנת דמי מפתח – ציין בחוזה כי השוכר הוא לא דייר מוגן בדמי מפתח והוא משלם שכר דירה מלא.
 
5. הכנסת שוכרים פוטנציאלים חדשים לצפייה בדירה – עגן סעיף בחוזה שיאפשר לך החל מחודשיים לפני תום השכירות להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאלים אחרים בתיאום מוקדם עם השוכר הנוכחי.
 
6. כניסת הבעלים לדירה – הוסף סעיף המתיר לך להיכנס לדירה בכל עת שתרצה, ולכל מטרה ובלבד שיהיה תיאום מראש עם השוכר.
 
7. התראה על סיום השכירות – חשוב שהדירה תהיה מושכרת ברצף. לשם כך על השוכר והמשכיר לסכם כי יש לתת התראה מראש של 60 יום לפני תום השכירות (או מועד מימוש אופציה להארכת השכירות).
 
8. תיקונים בנכס עצמו ובתשתית – בדרך כלל חלה חובת התיקון של תקלות הנגרמות מבלאי או משימוש סביר על המשכיר אלא אם כן סוכם אחרת.
  
9. החזרת מצב הדירה לקדמותה – חשוב להוסיף סעיף האומר שבעת סיום השכירות על השוכר לצבוע את הדירה בצבע שקיבל ולהחזיר אותה במצב המקורי (סתימת חורים, הסרת אלמנטים שהוסיף, פינוי כל הריהוט והציוד שהביא וכדומה).
 
אם אתם רוצים להסיר מעליכם את האחריות הכרוכה בטיפול בנכס שלכם ולקבל שירות מקצועי ואיכותי מחברת ניהול נכסים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר.
 

Contact us: Yochai Rokach, Tel: +972-54-2268355 Mail: contact@renthouse.co.il

 
חברה להשכרת דירות

Comments are closed.