ניהול נכס פנוי

ניהול נכסים בפתח תקוה | ראש העין  | אלעד | שוהם | גני תקוה
 
לעיתים אנשים יוצאים לשליחויות מעבר לים לתקופות ארוכות יחד עם משפחותיהם. זה נפוץ בקרב עובדי חברות הייטק,אך לא רק. בדרך כלל הנסיעה לחו"ל היא עקב עבודה (רילוקיישן), לימודים, השתלמות, הקמת עסק וכדומה. לא תמיד השליחות או הנסיעה לחו"ל היא למטרת עבודה. לעיתים הנסיעה היא לטיול ארוך מסביב לעולם.

כאשר הנסיעה היא לתקופה של חצי שנה עד שנתיים, חלק מהאנשים דואג למכור את הנכס אך הרוב משאיר את הנכס ברשותו. במידה והנסיעה היא לתקופה של שנתיים ואילך תמיד נשקלת האפשרות למכור את הנכס או להשכיר אותו. יש כאלה המשאירים את הנכס ריק והם לא משכירים אותו למרות פרק הזמן הארוך.

ניהול נכסים במושב

בין אם הנכס יישאר ריק ובין אם יושכר, יש צורך שגורם אחראי מטעם הבעלים יהיה נגיש וזמין לטפל בנכס. קיימים מספר גורמים היכולים לטפל בנכס. לרוב, בעלי הנכס מנסה לגייס בני משפחה מקרבה ראשונה (ילדים, אחים, הורים). על אלה הוא סומך יותר מאשר על גורמים זרים, וזאת למרות שלא בהכרח יש להם את היכולת, הזמן והכישורים לניהול נכסים באופן מקצועי. בדרך כלל הטיפול של בני משפחה אינו כרוך בהוצאה כספית, למעט טיפול ותשלום לרשויות, ועד בית, ספקים ובעלי מקצוע.

אופציה נוספת היא השארת הטיפול בידיו של עורך דין נאמן, אך גם במקרה זה ברור לכולם שאף עורך דין לא יגיע לנכס בעצמו לפתוח סתימה קטנה או לבדוק תלונה של שוכרים על חלון שבור. במידה והנכס מיועד להשכרה ייתכן וטיפול של עורך דין ייתן ביטחון בקרב הבעלים שהנכס שלו נמצא בידיים בטוחות יותר, אך ברור שטיפול במשימות שוטפות כגון תשלומים לרשויות, שיחה עם ועד הבית, טיפול בתחזוקה וכדומה הן אינן פעילויות של ניהול נכסים בהם לעורך דין יש ערך מוסף. השארת הנכס לטיפולו וניהולו של עורך דין אף היא כרוכה בתשלום עבור השירות.

האופציה השלישית היא השארת הטיפול בחברה לניהול נכסים. נכון שלבעלים אין בדרך כלל היכרות מוקדמת עם החברה, ונכון שהטיפול והניהול של הנכס יעלה כסף, אך ברור שמדובר בגורם שיטפל בכל הצדדים של ניהול הנכס. בין אם הנכס יישאר ריק ולא מושכר, ובין אם הנכס יושכר, חשוב שיהיה גורם אחראי שיגיע לנכס באופן תדיר, יהיה אחראי על תחזוקתו ויוודא שלא נעשות פעולות חריגות בנכס ובבעלות עליו.

חשוב להדגיש שכל התקשרות לטיפול בנכס צריכה להיעשות בכתב על מנת שהצד המטפל יידע מה הם חובותיו ותחומי האחריות שלו לטיפול בנכס.

צריכים עזרה בניהול הנכסים שלכם? היכנסו לכאן וצרו קשר.

חברה לניהול נכסים בהרצליה

Comments are closed.