?ניהול נכסים בישראל – איך מעלים את שכר הדירה

 

בין אם רכשת דירה להשקעה ובין אם אתה מעוניין להשכיר את דירתך הנוכחית מכל סיבה שהיא, הדרך הקלה לעשות זאת היא כאשר הדירה נראית במיטבה. כפי שאיפור קל לאישה יכול לחולל פלאים, כך גם שיפוץ קל לדירה יכול לעשות הבדל בין שכר דירה נמוך לשכר דירה מקסימלי. לא תמיד יש צורך בשיפוץ הבית מהיסוד. לעתים צביעה טובה ומקצועית ושינוי קל של הסדר הפנימי יכול להעלות את שכר הדירה בצורה משמעותית.

בעלי דירות להשכרה חייבים אחת לכמה שנים לבצע בדק בית יסודי ולבצע תחזוקה של פנים הדירה. הזמן המתאים ביותר הוא בתחלופה בין שוכר לשוכר. כיצד עושים זאת? כדאי מאוד לעבור חדר חדר ולהכין רשימה כגון: לתקן תריסים וחלונות, לטפל בכיורים וברזים, להחליף ראשי התזה במקלחת, לתקן רטיבויות ונזילות, לפתוח מכסי ביוב במקלחת ולנקות הצטברות פסולת, לפתוח סתימות, לנקות את הפילטרים של המזגנים ולוודא שהם פועלים כהלכה, לבצע ניקוי רצפות יסודי, לזרוק חפצים מיותרים, לתקן צירי ארונות, דלתות ומגירות ולחדש את מראה הדירה (ולאו דווקא למטרת העלאת ערך הדירה לצורך מכירה, אלא בעיקר כדי לקבל שכר דירה גבוה יותר). 

לאחר שכל התקלות שברשימה טופלו אפשר לעבור ל"חלק האמנותי". יש לבצע סתימת חורים ותיקונים בקירות ולאחר מכן לצבוע אותם בשתי שכבות לפחות. הוספה של פריטי ריהוט ודקורציה באופן מינימלי מאפשרת לשוכר המגיע לראות את הדירה לדמיין את עצמו כבר גר בדירה אסתטית ונעימה יותר. 

אין צורך בהשקעה של עשרות אלפי שקלים. אם אינך יכול לעשות זאת בעצמך כדאי שתזמין בעל מקצוע שיעשה את העבודה במקומך. אם יש לך חברת ניהול נכסים, קרוב לודאי שהיא תוכל לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, תוך קביעת תקציב סביר ומעקב אחר ביצוע מקצועי ומדויק.

כאשר רנטהאוס ניהול נכסים לוקחת על עצמה לנהל את הנכס שלך, היא תשמח להציע לך כיצד להגדיל את שכר הדירה. רנטהאוס אינה מעסיקה שיפוצניקים ואין לה עמלות או טובות הנאה מהפעלת בעלי המקצוע הללו (או מכל בעל מקצוע אחר). נכון שזה כאב ראש עבורנו אבל בחודשים שלאחר מכן הבעלים ייהנה משכר דירה מוגדל, הדיירים ייהנו מדירה אסתטית ומתוחזקת כהלכה ואנחנו נהנה מראש שקט ומאפס תקלות. 

Comments are closed.