?כיצד למקסם את התשואה

 
דירות ובתים להשכרה ברעננה | הרצליה | כפר סבא | הוד השרון | רמת השרון

כדי למקסם את התשואה מהנכס שלכם, חשוב לוודא שהוא יהיה מושכר ללא הפסקה. נכס שאינו מושכר לתקופה מסויימת אינו מניב ולכן בשיקלול שנתי הוא יוריד לכם את התשואה. ניהול נכסים חכם ותכנון נכון של תזרים המזומנים ימנע מכם הפתעות בסוף השנה.

לעיתים, בעלי נכסים אינם מבצעים חקר שוק, והם קובעים מחיר שכירות גבוה מידי. במקרה הטוב עד שהמציאות טופחת על פניהם חולפים חודשיים – שלושה בהם הנכס נשאר ללא שוכרים. במקרה של בעל נכסים עקשן, התקופה ארוכה יותר. חברה לניהול נכסים דואגת לבצע חקר שוק לפני שהיא קובעת את המחיר הריאלי שניתן לקבל בהשכרת הנכס.

ניהול נכסים בגבעתיים

כיצד אם כן דואגים למקסם את התשואה מהנכס?


א. עוד בטרם החל תהליך רכישת נכס המיועד להשכרה יש לבצע חקר שוק וללמוד את מחירי השכירות של נכסים הדומים במאפייניהם לנכס שלך. יש לקבוע מחיר שכירות ריאלי.

ב. דואגים לכך שהנכס ייראה טוב ומזמין כדי שהוא יושכר במהירות. כל חודש שהנכס "יושב על המדף" ואינו מושכר – התשואה שלכם נפגעת.

ג. מתזמנים את מועד התחלת השכירות לתקופה בה יש ביקוש גבוה יותר בקרב השוכרים המתאימים לנכס. נכס המיועד להשכרה לבעלי משפחות, יהיה מבוקש בתקופת הקיץ בסמוך לתחילת הלימודים במוסדות החינוך. נכס המיועד להשכרה לסטודנטים יהיה מבוקש בסמוך למועד התחלת הלימודים באוניברסיטאות.

ד. במידה וקיים בדירה שוכר טוב השומר על הדירה ומוסר התשלומים שלו גבוה, שמרו עליו. אם השוכר מעוניין להמשיך את תקופת השכירות, כדאי לדאוג להשאירו בנכס גם אם הדבר כרוך באי העלאת שכר הדירה או אפילו הורדה קטנה במחיר. לטווח ארוך זה משתלם.

צריכים עזרה בניהול הנכסים שלכם? היכנסו לכאן וצרו קשר.

Comments are closed.