הסודות להשכרה נכונה של הנכס שלך

דירות להשכרה בתל אביב יפו | גבעתיים | רמת גן | בני ברק | גבעת שמואל
 
השקעת הון רב ברכישת הנכס שלך ואתה מעוניין להשכיר אותו לשוכרים מעולים ולתקופה מקסימלית. ככל שהנכס יושכר ברצף, התשואה שלך תהיה גבוהה יותר. משקיעים רבים טועים כאשר הם מחשבים את התשואה מהשכרת הנכס שלהם. מבחינתם, אם הנכס לא יושכר חודש אחד בשנה כתוצאה מהחלפת שוכרים, הם פשוט מורידים מההכנסה השנתית את החודש הזה. אבל החישוב הזה שגוי.
כאשר הנכס אינו מושכר חלה חובת תשלום המיסים על הבעלים. הוא צריך לשלם ועד בית ומיסוי עירוני (ארנונה) ומשכנתא. אם לא תהיה הכנסה שוטפת מהשוכר, כל המבנה התזרימי ישתבש. כאשר אתה מתכנן תזרים מזומנים שנתי מהנכס רצוי להכניס לעמודת ההכנסות 10 חודשי שכירות. בעמודת ההוצאות יש להכניס ועד בית ותשלום ארנונה למשך אותם חודשיים העלולים להיות ללא שוכר. 

כיצד אם כן תשכיר את הנכס שלך בצורה האופטימלית?

1. כשמשתמשים בכפפות חשוב להתאים אותן ליד. כך גם עם שוכרים. לפני רכישת נכס להשקעה חשוב להבין מי יהיה השוכר הפוטנציאלי ולהתנהל בהתאם. את הנכס שרכשת במיוחד במטרה להשכרה לאוכלוסיה מסויימת, כדאי לסדר בהתאם לצרכים של אותה אוכלוסיה. 

2. במידה ולא ביצעת חקר שוק לפני הרכישה, חובה עליך לבדוק מה מחירי השכירות בסביבת הנכס שלך לנכסים דומים. אם הנכס שלך מעוצב, תוכל לבקש סכום גבוה במקצת. אל תהיה חזיר כדי שהנכס שלך לא יעמוד ריק.

3. הדירה לא ניראית משהו? קצת דקורציה וקוסמטיקה יחוללו פלאים. הוסף פרקט בחדרים, וילונות על החלונות ומנורות דקורטיביות ותוכל לקבל שכר דירה מצויין.

4. מצאת שוכר טוב. ברכותינו. אם השוכר מתלונן על בעיה או תקלה טפל בה באופן מיידי. הבא אנשי מקצוע טובים כדי לא לגרור את הבעיה.

5. תזמן את מועד התחלת ותום השכירות בהתאם לאוכלוסיית היעד, ורצוי לתקופת הקיץ.

6. שלושה חודשים לפני תום החוזה בדוק אם השוכר הנוכחי ממשיך. במידה ולא החל לחפש שוכר מתאים (הכנס לחוזה סעיף המאפשר לך להביא שוכרים פוטנציאליים לראות את הנכס במידה והשוכר עוזב).

7. אם יש לך שוכר טוב, שמור עליו. תן לו מתנה בחגים (כן, מה שאתה שומע!!!). אין לך מושג מה תעשה מתנה כזו לשוכר. אם יש צורך בהורדה קטנה בשכר הדירה – עשה זאת.

8. במידה והשוכר חייב לפנות את הנכס לפני תום השכירות, הכנס סעיף לחוזה שבאחריותו למצוא שוכר חדש באותם תנאים. רק במידה ותאשר את השוכר החדש ניתן יהיה לבצע את ההחלפה. במידה ובוצעה החלפת שוכר באמצע התקופה, עגן את תקופת תום השכירות למועד הקיץ (לפחות שנת שכירות).
 
צריכים עזרה בניהול הדירות השכורות שלכם? היכנסו לכאן וצרו קשר.

ניהול דירות שכורות בתל אביב

Comments are closed.